Par valdības iesniegto likumprojektu balsoja 444 no 630 deputātiem, bet pret balsoja 135.
Līdz ar valdošo koalīciju - kanclera Frīdriha Merca pārstāvētajiem konservatīvajiem (CDU/CSU) un sociāldemokrātiem (SPD) - likumprojektu atbalstīja arī opozīcijā esošā labējo eiroskeptiķu partija "Alternatīva Vācijai" (AfD).
Iekšlietu ministra Aleksandra Dobrinta iesniegtais likumprojekts paredz uz diviem gadiem apturēt to imigrantu ģimenes apvienošanu, kam piešķirts pagaidu aizsardzības status. Viņiem ļauts pagaidām palikt Vācijā, jo to izcelsmes valstīs tiem draud politiskā vajāšanu, taču oficiāls bēgļu statuss tiem nav piešķirts.
Pagaidu aizsardzība Vācijā piešķirta gandrīz 400 000 ārvalstnieku, un apmēram trīs ceturtdaļas no viņiem ir Sīrijas pilsoņi.
Likumprojekts paredz, ka šīs personas drīkstēs uz Vāciju uzaicināt tuvus ģimenes locekļus - laulātos, bērnu un tā dēvēto nepavadīto nepilngadīgo gadījumos arī vecākus - tikai izņēmuma gadījumos.
Jau tagad to imigrantu ģimenes apvienošana, kam ir pagaidu aizsardzības statuss, ir ierobežota ar ikmēneša kvotu - 1000 personām. Tādējādi sagaidāms, ka jaunais likums ievērojami nesamazinās Vācijā ieceļojošo imigrantu skaitu.
AfD likumprojektu raksturoja kā "sīku solīti pareizajā virzienā". Tajā pašā laikā partijas frakcijas darba organizators Bernds Baumans pārmeta Dobrintam AfD ideju zādzību.
Tikmēr kreiso ekstrēmistu partijas "Die Linke" (Kreisie) deputāte Klāra Bingere apsūdzēja valdību "nehumānā atturēšanas politikā". Arī zaļo pārstāvis Marsels Emerihs valdības jauno politiku nosauca par "nežēlīgu".